Zaprojektowanie pokoiku dla dziecka nie musi być trudnością

Jako rodzic z pewnością zastanawiasz się jak komfortowo i pięknie zaprojektować pokoik dla malucha. To zadanie może powodować wiele kłopotów nawet najwspanialszym designerom wnętrz. Dlatego, urządzając wnętrze dla maluszka,warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Dobieraj zawsze radosne,pastelowe barwy. Przygaszone fiolety i szarości bardziej przystają do sypialni rodziców niż do pokoiku, w którym dziecko ma się świetnie bawić.

Pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com

Nie przesadzaj z ilością umeblowania. Miej na uwadze, że dziecięca sypialnia stanie się z pewnością miejscem całkowicie zagraconym dziecięcymi akcesoriami. Dlatego, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca do szaleństw trzeba zaaranżować ją, ograniczając jak najbardziej ilość mebli. Zatroszcz się o jak najwyższą klasę łóżka do pokoju dziecięcego.Niezwykle ważkie jest bowiem, by zapewnić malcowizdrowy, głęboki i wygodny sen. Wobec tego nie oszczędzaj na materacu.Pozwól dziecku, by samodzielnie rozstrzygnęło o jego sztywności i wielkości. Miej na uwadze że to jedynie od łóżka do pokoju dziecięcego zależy, czy pociecha miło spędzi noc i czy będzie miała energię na pokonanie problemów następnego dnia. Istotnym elementem jest poza tym jak najlepsze oświetlenie dziecinnego pokoiku. Dlatego dopilnuj, by do pokoiku maluszka wpadało dużo dziennego światła. Oprócz tego, by uprzyjemnić mu wieczorną zabawę czyrobienie zadań, wyposażsypialnię w sztuczne oświetlenie o najlepszym standardzie. Nie zapomnij, że lampy powinny być przystosowane do relaksu, nauki, snu, ale też przypaść do gustuszkrabowi.

łóżko dla dziecka

Autor: Hsu Chi-Wen
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj sklepy zinstalacjami oświetleniowymi proponują niesamowity asortyment ciekawych, pięknych i śmiesznych lamp dziecięcych o różnorodnychformach i kolorach.Wyposażanie pomieszczenia dziecięcego nie powinno stanowić kłopotu, kiedy tylko będziesz pamiętać o czterech najważniejszych, podanych wyżej zasadach. Brzmią one jak banał, jednakże faktem jest, że rodzice, prześcigający się w koncepcjach, jak najoryginalniejszego urządzenia sypialni dziecka, często o nich nie pamiętają, a najistotniejsze przecież, by pociecha mogła czuć się spokojnie, przyjemnie i wygodnie w swoim osobistym pokoiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*