Zabawki – czy bywają to przedmioty wyłącznie przeznaczone dla tych najmłodszych?

Kiedy słyszymy na temat zabawek mamy bardzo różne skojarzenia, lecz pojedyncza rzecz w nich pozostaje ta sama: wyobrażamy je sobie przede wszystkim w rękach dzieci – albo osobistych albo widzimy w swojej głowie nas samych bawiących się nimi.

Dosłownie każde rodzące się kolejne pokolenie posiada coraz więcej rzeczy do zabawy, lecz czy tylko dzieciaki mogą zabawić się zabawkami? Czy istnieją takie, w których to również osoby dorosłe znajdą trochę frajdy?

akwarium

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Pytania zawarte w naszym wstępie bywają oczywiście pytaniami retorycznymi, ponieważ w dosłownie każdym wieku mamy możliwość ująć w rękę jakąś zabawkę i się nią pobawić – tak naprawdę najogromniejszą przeszkodą w tym, aby dorosły bawił się zabawkami bywa to, iż mu po prostu „nie wypada”. Zabawki są więc nakierowane do tych najmłodszych, by jako dzieciaki „wybawili się”, a później z tej rzeczy zrezygnowali. Oczywiście nie każdy chce dorosnąć – albo też inaczej, nie każdy z nas pragnie „wyrosnąć” z pewnych rzeczy. Z tego powodu właśnie powstały zabawki przeznaczone dla osób dorosłych no i wcale nie mowa tutaj o zabawach natury typowo erotycznej. Osoby dorosłe również utworzyły dla siebie „zabawki”, jedynie pod inna nazwą, która to przebrzmiewa „gadżety”. Gadżetami można nazwać niewiarygodnie sporo rzeczy, które to mogą równocześnie pomagać w domu, czy też rozwijać nasze pasje. Bardzo wiele z nich przypomina również zabawki przeznaczone dla dzieciaki, jednak bywają mocniej funkcjonalne no i ze znacznie większą dbałością o ich szczegóły, co powoduje często, że zabawki przeznaczone dla dzieci są tańsze aniżeli niemal to samo dla osób dorosłych.

Pośród takiego rodzaju rzeczy możemy odnaleźć chociażby figurki, które to poprzez dzieci są używane non stop na przeróżne sposoby, aż do samego zdarcia – w opcji dla osób dorosłych stoją dumnie na półce radując oko szczegółami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*