Z jakiej przyczyny kupno sukni komunijnej bywa obecnie trochę kontrowersyjną czynnością

Chociaż do zimy pozostało bądź co bądź całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardziej odległa, to niektórzy rodzice już rozpoczęli impulsywne przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji lepiej nie odkładać na potem. Te bardziej eleganckie i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem przyszłego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na zabawy weselne albo urodzinowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby – o dziecięce suknie komunijne albo chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

pierwsza komunia święta

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Na poranek w dniu pierwszej komunii uczennice podstawówki czekają z prawdziwym utęsknieniem. Wtedy otrzymają wszakże liczne oraz wartościowe prezenty od rodziców i od zaproszonych członków dalszej rodziny, a także będą mogły w końcu włożyć piękne sukienki. A jak wyglądają te standardowe suknie komunijne? Są bez wątpienia w białym kolorze i z upływem dekad coraz bardziej zaczynają przywodzić na myśl suknie ślubne bądź balowe (tutaj pełna oferta na alby komunijne). Z tego też powodu niektóre społeczności zwracają słuszną poniekąd uwagę, że takie ubranka powinny być skromniejsze, uszyte bardziej na modłę zakonnych habitów. Dlaczego teraz to jednak suto udekorowane suknie przeważają nad obowiązującą przed laty zachowawczością w doborze garderoby na kościelne uroczystości? Przekonajmy się!

Kunsztownie uszyte suknie komunijne mają za zadanie w odczuciu rodziców uświetnić ten niepowtarzalny dzień. Nie ma potrzeby cofać się do czasów naszych babć i dziadków, tylko podążać z duchem czasu oraz wykorzystać materiały i idee kiedyś niedostępne. Poza tym niektórzy rodziciele żywo interesują się tematyką mody i chcą, aby wygląd ich pociech w trakcie tak istotnych momentów nie odbiegał od europejskich standardów. Z tej przyczyny suknia na uroczystość pierwszej komunii bywa czasem skrojona z drogich materiałów, a jej wartość osiąga niebagatelne sumy. Zamożnym rodzicom pozostaje zatem życzyć zdrowego rozsądku i przypomnieć, że ceremonia powinna mieć nade wszystko charakter mistyczny, a nie tylko pokazowy. Realia życia udowadniają, że nie dla każdego rodziciela ta sprawa jest tak oczywista, jak mogłoby się nam wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*