Z jakich powodów większość dziewczynek lubi zabawę lalkami, najczęściej kupowane lalki w sklepach

Lalki od dawna stanowią jedną z najważniejszych zabawek dużej części dziewczynek. I po dziś dzień tak jest, wystarczy udać się do pierwszego napotkanego sklepu sprzedającego zabawki i przejrzeć półki dedykowane dziewczynkom. Zresztą we współczesnej kulturze panuje powszechne przekonanie, że chłopakom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom zdecydowanie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z materiałów i drewna, niektóre z nich są przepięknymi arcydziełami rękodzieła, jakie do dnia dzisiejszego można spotkać w wielu muzeach. Wynalezienie tworzyw sztucznych dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki są wykonane z dobrej jakości plastików oraz gumy. Zresztą wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed wielu lat. Współczesne lalki są eleganckie, ładnie ubrane i uczesane, posiadają także wiele dodatków, i niekoniecznie będą to wózki. W skład zestawów lalkowych wchodzą wyposażone w różne sprzęty domki, auta, zestawy kosmetyczne, a w niektórych kolekcjach mogą się także pojawić męscy towarzysze.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lalek stała się lalka barbie . Została ona po raz pierwszy wyprodukowana kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została najpopularniejszą chyba lalką na całym świecie. Marzyły o niej i cały czas śnią miliony małych i dużych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży występuje ona w wielu wersjach i z różnymi akcesoriami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy innych lalek chcą choć odrobinę urwać z tego ogromnego lalkowego tortu, i po części im się to udaje. Jako przykład może tu służyć lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego producenta bajek w historii, czyli Disneya. Lalki przedstawiające dziewczynki posiadające rybie ogony sprzedają się doskonale, lecz na razie do popularności barbie daleko im brakuje.

Jeśli przedkładana w tym materiale problematyka to Twoje hobby – wyraź opinię na ten temat. Twoje zdanie bez wątpliwości dla autora się będzie liczyć.

Podobnie sprawa wygląda przy lalkach wzorowanych na podstawie filmowych bohaterek. Na przykład lalki monster high , przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki są do kupienia w wielu sklepach, ale także różnie sytuacja wygląda z ich popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*