Wyprawka dla niemowlaczka – o czym nie możecie zapomnieć, by dać swojemu szkrabowi wszystko, co najlepsze

Niedługo przyjdzie na świat wasza pociecha? To wspaniała wiadomość. Z pewnością zrobiliście już pierwsze przygotowania i zaczniecie urządzać pokój dla maluszka. Powinniście również uszykować wyprawkę, by noworodkowi niczego nie brakło w pierwszych dniach jego życia, choć najważniejsza jest rzecz jasna obecność rodziców.

Jednakże właściwie przygotowana wyprawka niewątpliwie pomoże wam właściwie zająć się maluszkiem i nie będziecie musieli biec do sklepu, bowiem zapomnieliście o przewijaku lub tetrowych pieluszkach. Co w związku z tym powinno być na liście?

dzieci podczas zabawy

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko są to ciuszki. Wiele rodziców wybiera markowe ubranka dla dzieci (na blogu autora), gdyż chcieliby, aby już od najmłodszych lat ich pociecha miała eleganckie wdzianka. Wiadomo, iż ubranka znanych producentów wykonane są z najlepszej jakości materiałów, zatem niekoniecznie jest to wyłącznie fanaberia. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, nie zamartwiajmy się. Ciuszki nie muszą być drogie, istotne, aby były odpowiednie dla naszego malucha.

Patrz na naturalne, miękkie materiały, brak niepotrzebnych guzików oraz suwaków, jak również łatwość nakładania oraz zdejmowania ubranek z dziecka. W szczególności, kiedy to twoja pierwsza pociecha i nie posiadasz doświadczenia w ubieraniu takich maluszków. Drugim elementem są kocyki dla niemowląt, ponieważ brzdąc nie może marznąć. Poza tym, w wyprawce muszą się oczywiście

noworodek

Autor: Jerry Lai
Źródło: http://www.flickr.com

znaleźć pieluszki i kosmetyki wykorzystywane do pielęgnowania niemowlęcia, w tym przeróżnego typu oliwki, szampony, pudry, mydła i kremy na odparzenia. Rodzice powinni też pomyśleć nad przyborami do karmienia. Świetnie sprawdza się podgrzewacz do butelek, jaki ułatwia życie i pozwala szybciej wrócić do łóżka, kiedy maluszek będzie głodny w nocy. Na liście należy także umieścić buteleczki do karmienia, smoczek oraz poduszkę do karmienia piersią, jakiej przymioty na pewno ekspresowo docenimy.

Jeżeli wpiszesz na listę wszystkie wyżej wskazane produkty, twojemu maluchowi niczego nie zabraknie. Nie zapominaj, aby kupować najlepszej jakości produkty oraz ubrania z przyjemnych, delikatnych tkanin, gdyż skóra noworodka jest bardzo wrażliwa oraz nic nie może jej urażać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*