Ubrania przeznaczone dla nowo narodzonych dzieci – czyli, w jakie rzeczy po ubierać noworodka

Nie masz pojęcia, w co po ubierać noworodka? Zastanawiasz się, czym różnią się śpioszki od pajacyków, czy choćby nawet body? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś! W obecnym felietonie wyjaśnimy Tobie, jakie bywają tych ciuchów różnice!
Bardzo dużo „nowo powstałych” rodziców nie jest przygotowanych pod względem ubrań dla nowo narodzonego dziecka z jednej, łatwej przyczyny – nie wiedzą, jaką rzecz powinni zakupić.

ubranka dla noworodkow

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

ubranka dla noworodkow nie są nazbyt skomplikowane, choć bywa ich kilka rodzajów – bardzo podobnych rodzajów, które mylą nie przygotowanych rodziców, szczególnie tego typu, którzy w swoim egzystencji nie mieli zbyt wielkiej styczności z małymi noworodkami – ubranka dla noworodkow. W tym są w szczególności takie ciuchy jak: body dla dzieci, pajacyki, albo chociażby kombinezony i śpioszki. Czym one się tak dokładnie rozróżniają? Oto parę podpowiedzi…
śpioszki

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce body są zapinane w zbiegu ud, aby dobrze trzymać pieluchę; pajacyki bywają na calutkiej długości rozpinane – z długim rękawkiem i stopami; kombinezony są ocieplane, a jeżeli mówimy o śpioszki to, w jaki sposób sama nazewnictwo pokazuje, stosowane bywają najbardziej często, kiedy maluszek idzie SPAć. Zapinane bywają zwykle na ramionkach dziecka.

Ciekawe informacje na ten wątek poczytaj również tutaj. Jest w tamtym miejscu mnóstwo interesujących danych, które będą bardzo wciągające.

Najczęściej do ich produkowania są używane takiego typu tkaniny jak: bawełna, termofrota albo welur. Istnieje możliwość je zakupić pojedynczo, albo w kompletach, zwykle razem z taką częścią zestawu ubioru jak Kaftanik. Często są też kawałkiem wyprawki niemowlęcej.

Ogrom wzorów owych śpioszków nie wyłącznie zadowoli rodzica, ale również pobudzi wyobraźnię dziecka, gdyż dzieci tak małe są wzrokowcami, a im bardziej dużo kolorów widzą, tym wspanialej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*