Skuteczne czytanie po angielsku – praktyczne wskazówki

Jest wiele metod, dzięki jakim możesz zwiększyć efektywność naszego czytania w języku angielskim. Niżej odkryjecie ciekawsze z nich.
Miej zawsze przy sobie słownik polsko-angielski.

Zasada ta jest prawdopodobnie najważniejsza pośród tych, które wymienimy. Niemalże w każdym tekście, jaki zdecydujemy się przeczytać w języku angielskim, znajdziemy wyrazy jak też frazy, z którymi uprzednio się nie spotkaliśmy. Aby nauka czytania poszła nam gładko a także ażeby dobrze zrozumieć czytany tekst, musimy rozwiać wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Mniejsza o to, czy sięgniemy po konwencjonalny leksykon z papieru, czy też translator elektroniczny bądź w formie aplikacji na naszym smartfonie czy też tablecie – ważne, aby dzięki niemu wyjaśnić słówko, z którym spotykamy się po raz pierwszy. Kierujmy uwagę na detale językowe takie jak gry słowne. Angielski charakteryzuje się mnogością tak zwanych gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może ilość ich odpowiedników w języku polskim. To ciekawe językowe narzędzie, dzięki któremu autor uzyskuje wyjątkowy rezultat, jaki może mieć oddziaływanie na rozumienie czytanej przez nas treści.
nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania będzie o wiele bardziej efektywna, jeżeli usiądziesz wygodnie i będziesz czytał zrelaksowany. Jeśli będziemy zrelaksowani, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, niż gdy czytamy w stresie, czy też jeśli jesteśmy poddenerwowani.

Powinniśmy sięgnąć po książkę wtedy, gdy mamy na to chęć, a nie wtedy, gdy musimy. Czytając z przymusu będziemy myśleć o czymś innym, natomiast większość materiału uleci niezauważona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*