Kilka zasad dotyczących wybierania biurek dziecięcych, plusy modeli mających regulację wysokości.

Biurko w dziecięcym pokoju jest niezwykle ważnym meblem, które należy bardzo starannie wybierać. To przecież to przy biurku właśnie dzieci będą spędzać czasami po parę godzin każdego dnia, odrabiając lekcje, więc zrozumiałe jest, że musi ono spełniać pewne standardy. Odpowiednio dobrane nie tylko zapewni wygodną pracę, lecz również uchroni przed kłopotami ze zdrowiem, zwłaszcza kręgosłup i oczy są najbardziej narażone na dolegliwości jakie wynikają ze złego siedzenia.

Biurko do pokoju

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności więc biurko dla dzieci musi być tak ustawione w środku, żeby zapewnić odpowiednie oświetlenie. Najlepiej użyć to tego światło słoneczne, biuro – drzwi szklane do biura musi być tak ustawione, żeby siedzący uczeń go nie zasłaniało. Średnim pomysłem jest ustawienie takiego biurka tyłem lub przodem w kierunku okna, zdecydowanie lepiej będzie ustawić je na prostopadłej ścianie. W przypadku oświetlenia sztucznego niezbędna będzie na biurku lampka, nie można polegać jedynie na górnym oświetleniu. Lampkę trzeba ustawić w taki sposób, żeby się nie pojawiały żadne przeszkadzające w pisaniu cienie. Więcej na .

Kolejną istotną rzeczą podczas wybory biurka będą jego rozmiary. Praktyczne biurka dla dzieci dobrze żeby miały co najmniej 80 cm na szerokość i 120 cm długości. Przy takich wymiarach bezproblemowo da się uczyć czy odrabiać lekcje, ale znajdzie się też trochę miejsca na monitor czy przybornik.

Sporo uwagi należy zwrócić na wysokość biurka, dzieci mają przecież różny wzrost a wiele biurek jest robiona w jednym, standardowym wymiarze. Jeśli mebel jest wybierany dla małego dziecka, które znacznie jeszcze urośnie, to pomyśleć można o innej praktycznej opcji. Regulowane biurko z możliwością ustawienia wysokości może pozwolić na dostosowanie wysokości blatu roboczego do całkowitej wysokości jego użytkownika, zapewniając przy tym odpowiednią wygodę i komfort . Takie biurka z regulacją są także niezwykle zdrowe, gwarantują bowiem odpowiednią postawę podczas pracy.

Jeśli znalezione przez Ciebie tu informacje są niewystarczające, to ta wskazówka z www na pewno będzie godna Twojej uwagi.

Mimo, że ich koszt jest nieco większy od standardowych modeli, to jednak warto o nich pomyśleć, jeżeli będą miały efektywnie służyć przez następne kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*