Pieluchy wielokrotnego użytku

Nasze mamy, nasze, czyli ludzi mających więcej niż piętnaście lat, wybierały pieluchy tetrowe. Chociaż w sumie hasło wybierały jest użyte zdecydowanie na wyrost. W rzeczywistości było tak, że nie miały innego wyboru. Po prostu były zmuszone używać tego rodzaju pieluch. Musiały się przy nich sporo napracować, ale nie było innej opcji. Dziś istnieje alternatywna opcja, mianowicie pieluszki jednorazowego użytku. Bardzo dużo matek wybiera tylko tego rodzaju pieluszki.

Przebierania dziecka

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com
Bo to wygodne, a jak wiemy młode mamy są tak zaganiane, że nie mają na nic czasu i nie są w stanie wyobrazić sobie jak można było używać pieluszki wielorazowe. Jednak jest również grupa mam świadomych tego, że pieluchy jednorazowe, to ogromne marnotrawstwo pieniędzy , jak również ingerencja w środowisko, jakkolwiek to nie brzmi. Dlatego te matki znajdują czas na pieluszki, które można używać wiele razy. Niektóre mają kilka terowych pieluszek, ale mają również pieluszki, w których da się wymienić wkład. Schną one szybko i faktycznie nie jest to żaden problem.

Ekologia przede wszystkim Ekologiczne możliwości są wykorzystywane w wielu sytuacjach. Jednak mało, kto zdaje sobie sprawę, że jego pojedyncze działanie ma wpływ na cała ziemię, a tak dokładnie jest. Z tego powodu tak istotne jest, by żyjąc w swym małym gospodarstwie domowym pamiętać o tym, żeby wybierać ekologiczne rozwiązania. Niektórzy to rozumieją i kupują sprzęty energooszczędne, wymieniają żarówki itd.. ale mało osób wie, że możemy wybierać przykładowo pieluszki bambusowe (serwis) ekologiczne. Najczęściej wybieramy jednak pieluszki jednorazowe.

Czemu?, bo to prostsze. Niektórzy ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie z ekologią wybierają pieluchy, które da się używać wiele razy. Jeszcze do niedawna nikogo to nie dziwiło. Z tego powodu naprawdę dobrze wziąć to pod uwagę. Szczególnie, że dziś kupując pieluszki wielorazowe nie trzeba kupować tylko pieluch tetrowych.

Możemy wybrać pieluszki, które będą jak majtki z wymiennym wkładem, który będzie niczym pampersy pochłaniał, co ma wchłonąć. Tego typu pieluchy i wkłady można prać w pralce, dzięki czemu zawsze będą czyste. Oczywiście pojedyncza pieluszka ekologiczna więcej kosztuje niż jeden pampers, ale jeśli będziemy patrzeć na ogół wydatków na pieluszki to, te ekologiczne są zdecydowanie bardziej sensowną opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*