Domki ogrodowe i nie tylko

Plac rozrywki to wydzielone, w wielu przypadkach ogrodzone punkt, przeznaczone do przyjemności dla maluchów. Place zabaw są tworzone z reguły w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, placówek oświaty lub żłobków. Stale winno się monitorować latorośl w czasie zabawy. Na placu zabaw pożądane byłoby stwierdzić czy przyrządy zabawowe są bezpieczne, nieuszkodzone, dostosowane do wieku bawiącego się pociechy, czy nawierzchnia pod urządzeniami amortyzuje upadek.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Każde dziecko wyszukując zabawy i kontaktu z równolatkami najlepiej znajdzie się na placu zabaw. Są to punkty, które w stu procentach spełniają jakiekolwiek normy bezpieczeństwa, w których milusińscy powinni bezproblemowo oddać się sielankowej zabawie w gronie różnych pociech. Współczesne place zabaw dla dzieci wyposażone są w wiele detali o przeróżnym przeznaczeniu. Osobne sprzęty wolno stojące, takie jak piaskownica, kołysany konik czy sprężynowe bujaki, umożliwiają dużo uciechy i zezwalają bobrze zużyć nagromadzoną werwę. Nie można wyobrazić sobie placu zabaw bez huśtawek czy karuzeli, z tej przyczyny też są one nieodłącznym detalem owych punktów (więcej informacji o placach zabaw).

O bezpieczeństwie palcu zabaw rozstrzyga jego punkt, ogrodzenie również należyte wyposażenie. Dla ożywienia malucha istotny jest także gatunek, wymiar, jak i materiał, z jakiego zostały skonstruowane urządzenia. Bezpieczeństwo w głównej mierze zależy jednak od rodziców i opiekunów. Pociechy mogą mieć trudności z pilnowaniem ruchów swojego ciała. Asysta dorosłych, zwłaszcza w przypadku małych dzieciaczków, jest niezbędna. Przekonującą wartością placów zabaw jest fakt, że są na dworze. Jest to ogromnie istotne zwłaszcza współcześnie, gdyż już małe dzieci za dużo czasu są w mieszkaniu.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com

A tymczasem w czasie, gdy dzieci najbardziej intensywnie rosną, to naturalnie ruch na placu zabaw jest im konieczny.

Czy spodobał Ci się prezentowany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie pedagogika, gdyż one również mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Dzieci uwielbiają place zabaw, gdyż mają możliwość się tam wyszaleć, poznać kolegów. Frajda oraz działanie dostarczają także pobudek, których potrzebuje niedojrzały intelekt do harmonijnego rozrostu. Wszelkie, ćwiczenia które maluch robi na placu zabaw, sprzyjają harmonijną pracę układu nerwowego i mózgu (_link_).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*