Od kiedy są stosowane, z czego były tworzone i do czego w ogóle służą znane termofory?

Czy już wiesz, który towar, stosowany od ok. 500 lat, nazywany jest przez ich posiadaczy per zimowy przyjaciel? Wstępnie mogli go nabyć tylko bardzo bogaci obywatele, a od XX w. już także ci mniej zamożni.

Pizza z żółtym serem

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
informacje

Autor: Sahara Presentation Systems
W XVI w. przedmiot taki był wytwarzany z cyny. Bardzo wielokrotnie posiadały bogate ozdoby w formie monogramów swoich właścicieli i przykładowo dat ukazania się.
Takowe zbiorniki miały bardzo różne wzory: były owalne, kwadratowe lub okrągłe. Mogły także przybrać nieco bardziej złożoną postać, przykładowo ludzkiego serduszka. Czy wiesz już, o czym mowa? Tak, to termofory. W dalszych wiekach wykonywano je z miedzi i mosiądzu, co niezwykle zwiększyło ich sławę. Jeszcze później do ich wytwarzania wykorzystywano takowy materiał jak aluminium. Jednak rzeczywisty przełom nastąpił na samym początku XX wieku, gdy to termofory zaczęto wytwarzać z gumy. Ich wynalazcą był chorwacki inż. Eduard Slavoljub Penkala. Tego rodzaju termofory opatentował on w 1903 r.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis reumatolog dziecięcy wrocław, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które również będą interesujące.

Wszakże czym w ogóle są termofory i do czego służą?

Otóż takowe termofory to gumowe pojemniki wypełniane gorącą wodą, jakie służą do miejscowego ogrzewania człowieczego ciała. Ich specjalną właściwością jest to, iż potrafią zachować ciepło poprzez znaczny okres, wręcz do trzynastu godzin. W dzisiejszych dniach w najwyższym stopniu popularne są termofory poniekąd ubrane w pewny wariant poszewki stworzonej np. z wełny.

To bogactwo różnych rodzajów oraz kształtów sprawia, iż aktualnie termofory potrafią także pełnić formę dekoracyjną. Jednak termofory służą nade wszystkim do usuwania bólu, na przykład żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*