O fenomenie Hobbitów

Krasnoludy, elfy, pierścień o potężnej mocy, wyprawa przeciwko smokowi. Brzmi to jak składniki niezbyt ambitnej bajki dla dzieci? A jednak historię dzielnego Hobbita Bilbo pokochało wiele milionów ludzi na świecie. W czym tkwi sekret jego sukcesu?

Klocki Lego Hobbit

Autor: KlockidlaCiebie
Źródło: http://www.klockidlaciebie.pl
Od pojawienia się pierwszej książki, poruszała nas wielobarwność charakterów bohaterów tolkienowskich powieści. Bilbo Baggins jest chyba znakomitym tego przykładem. Na początku historii jest wiodącym przyzwoite życie Hobbitem i…tchórzem. Jego dalsze losy sprawiają, że w Bilbo zachodzi przemiana, fascynuje nas ta postać! Szczególnie mały Hobbit zafascynował firmę Lego, która pozwoliła nam przenieść się w krainę Śródziemia.

Sporo rodziców narzeka, że dzisiejsza młodzież spędza długie godziny na bezmyślnym marnowaniu czasu przed komputerem. Powinniśmy wiedzieć jednak, że są też na rynku gry mające wpływ na rozwój wyobraźni, analitycznego myślenia czy umiejętności planowania. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeżeli jesteście ciekawi, jak może tego dokonać, kto stanie mu na przeszkodzie i jakie perypetie go czekają podczas tej przygody to zapraszamy do gry. Zwłaszcza, że akcja tak szybko przenosi się z miejsca na miejsce, że od początku do końca można się wciągnąć w tę opowieść.

Kiedy więc pogoda nie motywuje nas do spacerów możemy zapomnieć o nudzie. Dzięki grze Lego Hobbit zanurzymy się w świat fantazji, w inny świat, gdzie wszystko dzieje się według naszych pomysłów. Klocki tymczasem, sprawią przyjemność nieco młodszych fanów twórczości Tolkiena. Zabawa nimi buduje wyobraźnię przestrzenną i zabiera małych podróżników w świat magii i tajemnic. Dobierając zabawki dla swoich dzieci uwzględnijmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Z tego względu dajmy pozwolenie dzieciom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie.

Klocki pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne w najbliższym czasie wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*