Nowy pokój naszej najmłodszej pociechy – jaki może on być?

Kiedy powiększa nam się rodzina, zapewne jesteśmy wniebowzięci. Snujemy scenariusze na przyszłość, czynimy wszystko, żeby ułatwić start w egzystencji naszej latorośli. Lecz ten moment to również wielki stres i odpowiedzialność – musimy przemyśleć jak wychować potomstwo, czy ochrzcić, jak karmić. Poza tym, bardzo istotnym zagadnieniem jest także urządzenie nowego pokoju w życiu potomka. Jak najsłuszniej to zrobić? Czy płeć jest istotna? Które łóżka do pokoju dziecięcego są najwygodniejsze?

kolorowy pokój dziecięcy

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com

dla małej dziewczynki na niebiesko już nikogo nie dziwi, mało kto wybierze kolor różowy. tak samo jest z bibelotami – rodzice starają się wdrożyć ideę równouprawnienia, nie prezentują małym chłopcom zestawów majsterkowicza a dziewczynkom lalki barbie, często jest na odwrót. Łóżka do pokoju dziecięcego, oprócz tego, że powinny być estetyczne, przede wszystkim mają być funkcjonalne. Potomek przez pierwsze pare miesięcy życia nie bardzo się rusza, jednak po upływie roku, może usiłować wyjść z łóżeczka. Dlatego ważnym jest, aby nasz mebel posiadał niezbędne zabezpieczenia, będąc jednocześnie przytulnym. Lecz gdzie najsłuszniej kupować wszelkie sprawunki? Po materiały remontowe dobrze udać się do marketu budowlanego. Tam najtaniej dostaniemy wszystkie farby i boazerie. Jeżeli jednak pragniemy mocniej wyrafinowanych rozwiązań, możemy zamówić przez internet tapetę z konkretnym wzorem, bardzo prosta w montażu. Podobnie wszelkie najdrobniejsze bibeloty, typu lampki i szafeczki możemy kupić w sklepie wirtualnym – znajdziemy tam pokaźniejszy wybór przy niższych cenach.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to tutaj też jest opublikowana świeża treść, która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Jeżeli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego ,wszystko ma się nieco inaczej.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno zamówienie egzemplarza na wymiar, u stolarza. Za pewne jest to metoda dość kosztowna, ale da nam pewność solidnego wykonania. Jeśli pragniemy zaoszczędzić, można zakupić używane łóżko na licytacji internetowej – pamiętajmy wtedy, aby zmienić materac, aby było bardziej schludnie. Jeżeli chcemy urządzić pokój dla naszej pociechy od początku, czeka nas wiele pracy. Dobór farb lub boazerii, przeróżnych bibelotów, łóżka do pokoju dziecięcego. Jeśli jednak podejdziemy do tego mądrze i ze spokojem, sprawa będzie o wiele prostsza, a my zaoszczędzimy sporo pieniędzy i nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*