Jeżeli nie mamy czasu czytać to chociaż posłuchajmy

Czasem dzieje się tak, iż ktoś nie posiada czasu czytać książek, lub nie uwielbia tego zrobić, gdyż podczas tej czynności bardzo szybko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go także głowa. Na szczęście możemy posłuchać jak ktoś inny nam czyta, tak samo jak mamy szansę miast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę jednocześnie się z nią poznać.

Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Kiedyś, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno rozpowszechniona, bardzo modne stało się w radiu tak zwane słuchowisko. A więc przedstawienie, lub krótkie scenki odczytywane przez aktorów, albo pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz być może takie słuchowiska nie są aż tak modne jak dawniej, gdyż mamy telewizję oraz kino, mimo wszystko w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasami możemy się spotkać z ich tworzeniem, a co się z tym wiąże warto ich wysłuchać, bo rzeczywiście nieprawdopodobnie potrafią rozbudzić wyobraźnię do działania oraz powodować, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Sporą zainteresowaniem teraz cieszą się audiobooki a więc płyty, albo plik, w którym ktoś czyta nam książkę, albo czasami nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest fantastyczne dla tych, którzy nie posiadają czasu na to, aby siąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę włączyć płytę jeśli pragniemy, czy to w pojeździe, czy podczas sprzątania domu, oraz słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, kiedy umiemy stać się właściwie zdyscyplinowani i rzeczywiście umiemy się wgłębić w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, ponieważ wtenczas może się okazać, że ominiemy sporą część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeśli bardzo pragniemy poznać treść jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak uruchamianie czytanych książek pociechom, pomoże nam rozwinąć ich wyobraźnię i wytrenować w nich cechę dokładnego słuchania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*