Na co trzeba zwracać uwagę w czasie kupowania bezpiecznej zabawki?

Kiedy myślimy o zabawkach, zazwyczaj wyobrażamy sobie różne lalki, resoraki albo pluszowe zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psiaki czy też kotki, przede wszystkim kiedy są jeszcze bardzo małe, również chciałyby się trochę pobawić.

Na szczęście w branżowych sklepach jest ich bardzo wiele.
nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba jednak uważać, ponieważ nie wszystkie produkty są uznane jako bezpieczne. W przypadku zabawki dla zwierząt aktualne są podobne zasady, jak przy wyborze zabawek dla naszych milusińskich. Dlatego też na wszelki wypadek nie należy kupować towarów, które pochodzą z Azji, czyli z Chin czy Singapuru. W takich państwach dozwolone jest wykorzystywanie materiałów, z których nie powinny być wytwarzane żadne zabawki. Często zdarzają się też naruszenia dozwolonych cech, np. ilości ftalanów. Bardzo istotny jest także kształt zabawek, ponieważ nie może on zawierać jakichkolwiek ostrych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierząt mogą być bardzo barwne, gdyż to wzbudza zaciekawienie czy nawet wyobraźnię.
Nabywając zabawkę, bez względu na fakt, czy jest to prezent dla dziecka czy dla np. kota, trzeba wówczas sugerować się wiekiem. Tutaj niezwykle przydatne mogą się okazać dane umieszczone na pudełku.

Jeżeli szczegółowo chcesz poznać informacje na omawiany temat, to koniecznie zajrzyj na proponowany link (https://www.certificator.eu/pl/). Tam są przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długo.

Może to być informacja dotycząca docelowej grupy wiekowej lub ostrzeżenie. Zabawka powinna być dokładnie sprawdzona przed jej zakupem.

Chodzi tu o to, aby nie posiadała ona jakichkolwiek odstających części czy też sztywnych krawędzi. Takie zabawki powinny mieć odpowiednie certyfikaty oraz dane pozwalające na identyfikację wytwórcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*