Wpis do nieistniejącego bloga

No tak, mamy wreszcie wyczekane dziecko. Obrotny tata przygotował pokoik dla maleńkiej dziewczynki. Ustawił kołyskę zamówioną u miejscowego stolarza. Pierwszy w życiu kącik pełen kolorowych zabawek. Choć trzeba przyznać, iż tatusia lekko poniosło. Przede wszystkim przy kupnie pluszowych niedźwiadków. Bo że pluszaki kochać malutka będzie to oczywiste.

dziecko

Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz jednakże zabawki grzecznie czekają aż właścicielka urośnie na tyle, by się nimi zacząć interesować. W tej chwili ich miejsce zajmują akcesoria do butelek. Co prawda używane tylko na spacerach po ulubionym deptaku w Szczyrku albo też wówczas kiedy mama wychodzi do cioci „M”.

Dziś w wiosenny, piękny Wielkanocny Poniedziałek maleńka Zosieńka odziana w różową sukienkę oraz w buciki dla niemowląt (dokładnie takie jak tu: ładne obuwie dla niemowlaka) śpi spokojnie na kocyku a jakże inaczej – w misie. Po ogródku krząta się tata, a to przyjrzy się ogrodowym drzewkom a to pogłaszcze rudego kociaka. Starszy braciszek w drugim kącie ogródka rysuje „Elfa” pociąg oczywiście. Każdy w tej rodzinie ma jakieś miłości. Tata jest namiętnym słuchaczem „Trójki” i uwielbia dzieła historyczne. Pani domu lubi literaturę, kocha szkicować co całkiem dobrze jej idzie (to zrozumiałe jeśli zamieszkuje się w tak pięknej, górskiej krainie).

W ogrodzie panuje delikatne zniecierpliwienie, wszyscy czekamy na gości. Sezon grillowy otwarty. Ma przyjechać brat gospodarza ze swą rodziną. Wszystko już gotowe, grill ogrodowy rozpalony. Razem z gościem do ogrodu przyjadą dwie małe dziewczynki – bratanica z koleżanką, już je widać jak wysiadają z samochodu. Jedna ubrana w sukienkę w grochy i balerinki dziecięce. Druga zaś mała dama włożyła biały sweterek, czarne dżinsy, dziecięce botki i torebeczkę. Rzeczy właśnie takie jak w tym miejscu: baletki dziecięce.

Skoro już wszyscy są, panowie wzięli się ochoczo do kucharzenia zaś damy – wraz z tymi młodszymi – wzięły się za przyrządzenie sałatek, bananowych chipsów i dekorowanie pucharów lodowych wiśniami. Dla mężczyzn piwo, ale nie powiem jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*