Kilka istotnych informacji dla rodziców którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Przedszkola spełniają bardzo dużą rolę wychowawczą, lecz również dzięki nim sporo kobiet powrócić może z powrotem do zajęć zawodowych. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku między 3 a 6 lat, chociaż w niektórych przypadkach jest szansa na przyjęcie dziecka o pół roku młodszego. O ile rzecz jasna znajdą się wolne miejsca, bo z tym niestety bardzo różnie bywa. Żeby zapisać swoje dziecko do przedszkola samorządowego należy spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej pewności że miejsce będzie.

dziecko na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na kolejny rok rozpoczyna się w marcu i trwa około trzech tygodni . Rodzice którzy będą zapisywać swoje dziecko po raz pierwszy muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i złożyć ją w odpowiednim czasie. Kolejność zgłoszeń znaczenia nie ma, ważne jest tylko aby nie przekroczyć terminu składania wniosków.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (http://www.pischool.pl/hiszpanski/) w kontekście rozważanej w tym artykule treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

W ustalony czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieci, a rodzice dostają trochę czasu na to, żeby potwierdzić chęci pozostawienia dziecka w przedszkolu. Jeśli nie zrobią tego lub zdecydują się zrezygnować, to na wolne miejsca następuje ponowny nabór z listy rezerwowej.

Doskonale by było, jeśli do przedszkola mogłyby się dostać wszystkie chętne dzieci, lecz niestety tak dobrze nie ma. Decyzja o przyznaniu miejsca zależeć będzie od kilku czynników i niestety wielu rodziców nie ma możliwości na posłanie dziecka do przedszkola lub będzie z nim daleki dojazd. Obecnie w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci sześcioletnie, odbywające przygotowanie przedszkolne, a następnie dzieci osób które je samotnie wychowują.

Dalsze kryteria są ustalane przez każdą gminę niezależnie, jeśli ilość miejsc będzie niższa niż zainteresowanych dzieci jakaś ich część będzie przeniesiona na listę rezerwową. Jeśli ktoś nie da rady zapisać swojego malucha do przedszkola państwowego, to wyjściem może być w takim przypadku przedszkole niepubliczne wrocław W przypadku takich placówek należy się liczyć z nieco wyższymi płatnościami, lecz przeważnie nie ma żadnych problemów z dostaniem się i w wielu przypadkach można także liczyć na znacznie lepsze warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*