Każda mama powinna zaufać własnej intuicji. Przecież matka natura ofiarowała nam ten dar, musimy go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama to wie: jej pociecha powinna być najszczęśliwsza na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to właściwie znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Bardziej od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś bardzo silnego i niezwykłego, co trudno ująć w słowa. Szczęśliwe dzieciństwo to kochająca rodzina, której przedstawicielką jest matka, to ona przecież ofiarowała życie.

Podobnie wygląda to jak z naturą, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Zresztą od przyrody, zachowań zwierząt możemy się naprawdę dużo nauczyć. Nie bez powodu zaleca się, żeby w czasie ciąży nie czytać przesadnie dużo poradników o tym, jak wychowywać dziecko, czym je karmić, a czym nie, i tak dalej. Niezbędna jest odpowiednia wiedza, ale z umiarem. Jakoś zwierzęta (www.zerkam.pl/blog/monitoring-zwierzat) bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Skąd to wiedzą? To się nazywa po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zająć się swoim dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najważniejsza dla dziecka jest miłość, którą można potwierdzić na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to poczucie czegoś, czym jest bezpieczeństwo. Nasza pociecha musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To bardzo ważne, ma również wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (strona www) lub stacjonarnego, to właściwe dobieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać o tym, że dziecko w lecie nie może być ubrane w zbyt grube ciuchy, a w zimę trzeba pamiętać, żeby zawsze naszemu dziecku było ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się solidna odzież. Poza tym możemy otrzymać je na prezent na święta.

Dziecko musi się też optymalnie rozwijać, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – dziadkami, czy rodzeństwem. W domu świetnie się też sprawdzają zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie wykazuje większą troskę o środowisko i właśnie o zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*