Jeśli zamieszkujesz we Wrocławiu, bądź pobliżu i pragniesz dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości – warto zaczerpnąć odrobiny informacji na temat instytucji, jaką jest Szkoła Żydowska

Miasto, to niejedno z większych i najpiękniejszych miast w Naszym kraju. Słynie z wielu zabytków i zadziwiających miejsc, a gmachy i funkcjonalność przyciągają całorocznie sporą liczbę turystów. W roku 2016 – Wrocław ma pełnić funkcję Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi realizacjami i lawiną sposobności i wydarzeń. Każdy potencjalny obywatel Państwa polkiego powinien odwiedzać to miasto.

ratusz we wrocławiu

Źródło: www.morguefile.com
Dodatkowo – Wrocław jest wielbiony przez społeczeństwo studentckie. Prestiż szkół wyższych i ciekawe oferty edukacji sprowadzają chętnych uczniów. Jeśli od niedawna jesteś lokatorem Wrocławia, bądź w najbliższym momencie planujesz przeprowadzkę – warto poznać rozległą i niezwykłą historię tego miasta. Powinno się orientować, że ta miejscowość, to nie tylko wspaniały punkt rynkowy, Ostrów Tumski i kilka zabytkowych budynków architektury i muzea. To nade wszystko centrum, który ma bogatą obyczajowość i z jakimi wiążą się liczne wydarzenia z historii.

Wiele jest tych miejsc, do jakich należy dotrzeć, szukać specjalnych placów, czy dokładnie przeglądać kroniki dziejowe. Jednym z tych miejsc, o których, niewiele wiemy i za pewne nie orientujemy sie, jak ogromną wartość zawiera zostaje Szkoła Żydowska we Wrocławiu – zapraszamy. Obchodzimy ją wielokrotnie, gdyż znajduje się nieopodal dworca autobusów i pociągów. Na pierwsze wrażenie – nie różni się niczym szczególnym od pozostałych placówek szkolnych powszednich, czy średnich.

szkoła

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak znajomo jednakże historykom – to zabytkowe miejsce, mianowane zostało Szkoła (technikum warszawa) dialogu – Szkoła Etzchaim, gdyż przez długie lata skupiła w sobie uczniów rasy żydowskiej. Ta obyczajowość sięga wojennych czasów. Dużo ważnych osobowości walczyło o jej funkcjonowanie i o możliwość uczestnictwa dzieci żydowskiego pochodzenia i ich nauki. Warto w wolnym czasie poznać historię Szkoły żydowskiej i odwiedzić to bogate informacji miejsce. Poszukujmy takich zakątków w Naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*