Czy dziecko ma problemy z płynną mową?

Nie każde dziecko rozwija się w taki sam sposób. Niektóre dzieci mówią szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są jakieś normy w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są jedyne w swoim rodzaju i inaczej się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn mógł zacząć mówić szybciej, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Możemy starać się pobudzać jakoś naszą pociechę do lepszego rozwoju, ale raczej w czasie, kiedy są ku temu poważne wskazanie. Gdy dziecko zaczyna mówić mogą przydać się wizyty u logopedy. Gdy mieszkasz na przykład w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę jest Twoim centrum zainteresowania – w końcu liczy się przyszłość Twojego dziecka – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Musimy też pamiętać o tym, że choć na początku wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszego dziecka, to z czasem możemy zauważyć jakieś zaburzenia związane z komunikacją. W takim wypadku trzeba zgłosić się do logopedy. Bywa też, że nauczyciele zwracają rodzicom uwagę, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Rzeczywistość jest taka, że my, jako rodzice przebywając z naszą pociechą stale możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie zauważymy, że coś jest nie tak.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co robić, kiedy widzimy u dziecka dziwne zachowanie
Dzieci w różnoraki sposób mogą zareagować na to, co dla dorosłego człowieka jest normą. Oczywiście, kiedy idziemy z naszym malcem na basen po raz pierwszy, nie rzucamy go do wody, tylko powoli uczymy malucha pływać. Ale dla dziecka czasem wyjście do zoo może się okazać czymś w rodzaju skoku do wody. Nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzić, w każdą nową rzecz, nasze dziecko w sposób płynny, tzn. taki by dziecko (niezwawodna waga niemowlęca) nie odczuwało zbyt dużego dyskomfortu. Są maluchy, które uwielbiają wszystko, co nowe, ale są również takie, które potrafią się przerazić. Jeśli więc zauważymy, że nasz maluch dziwnie się zachowuje, bywa, że stroni od ludzi, albo np. moczy się w nocy, warto iść do psychologa. Jak wiadomo psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by rozpoznać przyczyny i co ważne nie tylko opieką obejmie dziecko, ale i opiekunów malca. W takich sytuacjach niezbędne jest uczenie właściwych zachowań u malca i u jego rodziców. Czasem może okazać się, że przyczyna jest błaha, a bywa, że dziecko rzeczywiście boryka się z większym problemem. Psycholog dziecięcy ma utrudnione zadanie, bo dziecko często samo nie wie, co źle na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*