Co kupić maluchowi – sprawdź, które zabawki będą najlepsze?

Przyjście na świat dziecka to wyjątkowy moment dla każdego rodzica. Chcą zadbać o maluszka w jak najlepszy sposób, nie tylko doglądając go, karmiąc oraz przytulając, lecz również kupując mu dziecięce zabawki, jakie będą sprzyjać jego należytemu rozwojowi. Czy orientujesz się, co opłaca się kupować malutkim bobasom?

ciężaróka zabawkowa

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie są to zabawki edukacyjne, jakie już od pierwszych miesięcy życia twojego malucha uczą go ważnych w późniejszych etapach życia umiejętności. Wybierane zabawki powinny być wielokolorowe, mieć różne powierzchnie oraz wydawać pogodne dźwięki, jakie skupią jego uwagę. Na początek znakomita będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca przyjemne melodyjki do snu. Pozwolą uspokoić maluszka i sprawią, że szybciej zamknie oczka. Najlepiej wybierać karuzele z zabawkami o kontrastowych kolorach, które pozwalają na szybszy rozwój wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie natomiast będą rozwijać jego słuch. Dziecko słyszy odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuchu mamy, lecz nie zapominajmy, aby nie były to żadne uciążliwe brzmienia. Świetne zabawki dla dzieci, przynajmniej według mnie, znajdują się w tym źródle: karuzela do łóżeczka dziecięcego.

figurki zabawkowe dla dzieci

Autor: Roger Ferm
Źródło: http://www.flickr.com

Umocowując karuzelę na łóżeczku, nie umieszczajmy jej za nisko, aby maluszek nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy porządne mocowania i zweryfikujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca można już kupić grzechotki i plastikowe lusterka, które maluch może wziąć. Sprawdzą się też maty edukacyjne, które identycznie jak karuzele, powinny być kolorowe i wydawać różne dźwięki. Dla około rocznego malucha natomiast warto jest kupić klocki czy inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najważniejsze, aby kupowane przez nas rzeczy były bezpieczne, a więc miały stosowne certyfikaty oraz były zrobione z właściwych materiałów. Ja wybieram w taki sposób zabawki – .

Nie mogą mieć żadnych ostrych krawędzi, jakimi maluch mógłby się zranić ani być zbyt ciężkie, gdyż w razie gdy upadną mu na brzuszek lub stopę, może go to boleć. Pierwszorzędne zabawki oferuje firma Fisher Price, znana na rynku z rozbudowanej oferty i rewelacyjnego asortymentu dla pociech w różnym wieku. Wybierając zabawki, które wpływają na rozwój naszego malucha, zadbamy o jego przyszłość. Będzie szybciej mógł wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*