Jak duże szanse stoją przed pedagogami podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele aktualnie już nie są tak zwanymi świętymi krowami. Przecież w dzisiejszych czasach mamy znaczący niż demograficzny. Skoro zmniejszyła się liczba uczniów, nie powinno przesadnie zdziwić, że brak pracy to coraz powszechniejsze zjawisko wśród nauczycieli. Naturalnie sytuacja nauczycieli nie jest tak mocno beznadziejna. Zasadniczo ci solidni nauczyciele w dalszym ciągu robią to co potrafią najlepiej. Tak w ogóle byłoby dobrze, gdyby we wszystkich przypadkach szli na zwolnienie bądź wcześniejszą emeryturę ci belfrzy, którzy całkowicie nie nadają się do owego niesamowicie ciężkiego zawodu.

nauczyciel w czasie lekcji

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

No cóż, to teraz niestety mało realne – szczególnie starsza część nauczycieli nierzadko jest tak jakby pod ochroną. No dobra, ale przecież solidny nauczyciel musi ciągle nauczać polskie czy zagraniczne dzieciaki! Porządna edukacja to prawdziwy skarb, akurat co do tego trudno mieć wątpliwości! Na szczęście szczególnie w dużych miastach nawet brak zatrudnienia w państwowej szkole nie jest aż tak ogromną przeszkodą w znalezieniu pracy! Zobacz: kursy dla firm.

W końcu praca dla nauczycieli w Warszawie jest różnoraka. Weźmy chociażby pod uwagę pracę w szkołach językowych. W wielu przypadkach kilka godzin w trakcie tygodnia to spora ilość kasy. Właśnie, bardzo często nauczyciele w typowych szkołach pracują wbrew pozorom mało… Zatem prawda jest taka, że zwolnieni nauczyciele muszą przystosować się do nowej sytuacji. Jednakże nie ma paniki – w wielu przypadkach jest tak, iż nowa sytuacja jest lepsza, aniżeli stara! Dla zaciekawionych: www.pischool.pl/podstrona/25/.

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Godne znacznego zainteresowania jest również udzielanie korków. Fakty są takie, że nierzadko sytuacja jest taka, iż nauczyciel, który słynie z efektywności jest w stanie zarobić znaczącą ilość pieniędzy. To dobrze pokazuje, że nauczyciele tak czy siak mają sporo alternatyw. Wcale nie jest powiedziane, iż miejsce nauczyciela jest tylko w szkole. Chociaż oczywiście korepetycje matematyka Warszawa albo pracowanie w szkołach językowych tak czy siak są zarezerwowane tylko dla najsolidniejszych. Pewnie kiepski nauczyciel po pewnym czasie straci zatrudnienie. Cóż, w taki sposób funkcjonuje wolny rynek. Krótko podsumowując temat zatrudnienia w edukacji – w dalszym ciągu w szczególności ci solidni nauczyciele mogą zarobić niemałe pieniądze, a na dodatek rozwijać młodzież w naszym kraju – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*