Jak spowodować, aby dzień pierwszej Komunii Świętej był istotnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać odwieczne problemy z wyborem sukienek komunijnych?

Nie da się ukryć, że właściwie dla każdego dziecka wychowanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej bez wątpliwości jest jednym z istotniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas z pewnością także to przeżywasz. Tymczasem musisz sobie uzmysłowić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko wielkie zdarzenie w życiu tego małego człowieka, ale również poważne przygotowania na wiele miesięcy przed. Jednym z najbardziej elektryzujących pytań jest zwykle kategorycznie to, w jakich sukniach wystąpią dziewczyny.

link do strony

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopakami nie ma właściwie żadnego kłopotu, bo najczęściej są ubraniu po prostu w ciemne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzać naprawdę wielkie emocje – nie tylko wśród dziewcząt, ale także pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu piękna, a dodatkowo mieć ładniejszą sukienkę niż inne dziewczynki. Jak zapobiegać takiej rywalizacji? Wszakże dzień pierwszej Komunii powinien być między innymi przeżyciem duchowym, a nie pokazem mody. Sposobów na to jest parę, a my postaramy się przedstawić najbardziej popularne z nich.

Przede wszystkim popularnym sposobem za zapobieganie kłótniom między dziewczynami jest bez wątpienia wypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają jednakowe suknie komunijne . Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie zdecydowanie sprawi, że dziewczynki nie będą się kłócić – każda z nich będzie wyglądać identycznie, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma fajniejszą sukienkę.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma na dodatek jeszcze jedną sporą zaletę – zwykle w takich wypadkach suknie komunijne szyje się w jednej pracowni, co pozwala na wynegocjowanie naprawdę sporych rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną o wiele mniej niż na początku zakładał. Dodatkowo takie suknie krojone są na miarę, co daje pewność, że każda dziewczyna będzie wyglądała jak anioł. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają tak samo, niezwykle elegancko wygląda to także na fotografiach pamiątkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*