Jak długo muszą trwać w przedszkolach zajęcia z języka obcego?

Opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym często rozpatrują decyzję, czy nie mogłoby być niezłym pomysłem wysłać potomstwo do przedszkola dwujęzycznego. W taki sposób mogłoby ono już od najwcześniejszych lat kształcić się chociażby języka angielskiego czy też hiszpańskiego.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości najczęściej bywa tak, że każda grupa posiada dwóch wychowawców, z których jeden rozmawia wyłącznie przy użyciu języka obcego.

Z pewnością będzie interesować Cię nasza strona www (http://www.chalwa.pl/rachatlukum/), wyszukasz tam dużo ciekawych danych. Pamiętaj, że jest na bieżąco aktualizowana.

Wykonuje on wszystkie normalne obowiązki nauczyciela, czyli może pomagać dzieciom przy spożywaniu posiłków, pomaga przy przebieraniu przedszkolaków czy też przy wyprowadzaniu ich na plac zabaw. Naturalnie wszystkie informacje wypowiadane są w języku obcym. Ponadto nauczyciel np. języka angielskiego prowadzi również lekcje z takiego języka. Może robić to w przewidzianym na ten cel okresie czasu, który zajmuje ok. 20-30 minut. Wiąże się to ze zdolnością dzieci do koncentracji uwagi. Jeżeli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miasto, gdzie odnajdziesz taką placówkę. Miej na uwadze, żeby przy zapisywaniu dziecka to tego rodzaju przedszkola, spytać nie tylko o wielkość grupy, lecz także o to, kim naprawdę jest nauczyciel języka np. angielskiego. Czy jest to native speaker, czy może to abiturient anglistyki, pedagogiki albo podobnych wydziałów.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest także to, czy w ramach zajęć z dzieciakami nauczyciel języka np. angielskiego będzie posługiwał się również językiem ojczystym. Jeżeli nie będzie reagował na wyrazy wypowiadane w języku polskim, dzieciaki będą niejako zmuszone do bardziej intensywnej nauki języka obcego.

Rodzice są także ciekawi tego, jakiego rodzaju ćwiczenia są przeprowadzane w ciągu dnia przy wykorzystaniu języka obcego. Istotne jest to, czy też czytane są choćby książki w języku obcym oraz czy organizowane są jakiegoś typu wydarzenia. Chodzi tutaj o przeróżne przedstawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*