Najlepsze warunki spania dla Twojego malucha to dopasowana pościel

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz… Szczególne ma to znaczenie w przypadku dzieci, ponieważ wypoczęty maluch ma lepsze samopoczucie i tryska pozytywną energią. Pościel chłopięca z motywem samochodów, w czarodziejski sposób przeniesie go w trakcie snu na wyścig Le Mans, natomiast kołderka w królewny sprawi, że dziewczynka na chwilę królewną ostanie… Dekoracyjna bielizna pościelowa w pokoju dziecka doda mu pożądanego klimatu i stylu. Jednak efekt wizualny jest równie ważny jak wygoda.

Pościel

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Najodpowiedniejsze dla delikatnego ciała i skóry dziecka są naturalne materiały które nie spowodują podrażnień lub uczuleń, np. bawełna. Jest ona lekka, przepuszczająca powietrze, miła i delikatna gdy ją dotykamy. Inne akcesoria z odpowiednch materiałów na: .

W przypadku kupna pościeli dla najmłodszych dzieci musimy zastosować większą ostrożność. Zrezygnujmy z zamków, zatrzasków i guzików jako że mogą być groźne w skutkach. Zdecydujmy się na kupno ochraniacza na łóżeczko dla naszego maluszka, dając mu dzięki temu bezpieczeństwo oraz komfort. Unikajmy wkładania do łóżeczka niepotrzebnych przedmiotów, takich jak np. zabawki czy dekoracyjne poduszki. Stosując się do tej rady utrzymamy pościel w czystości na dłuższy czas. Niektóre mamy noworodków i niemowląt układają dzieci w tzw. rożki, które mają za zadanie otulić malucha tak, że czuje się on bezpiecznie w otaczającym go świecie. Kiedy brzdąc urośnie, można rożek rozwinąć i wykorzystać jako kocyk. Postarajmy się aby pościel dziecięca (odwiedź) była w jak najlepszym gatunku gdyż wielokrotne pranie, nie spowoduje utraty koloru i zniszczeń.

Weźmy pod uwagę także kolory pościeli, które dobrze by było gdyby okazały się dopasowane do temperamentu dziecka. Krzykliwe barwy czy wzory mogą powodować rozdrażnienie malucha i ten będzie niespokojny. Wtedy niespokojna noc gwarantowana. I najważniejsza rada – pościel, zarówno poduszka, kołdra jak i prześcieradło muszą być czyste. Powinniśmy je prać w wysokich temperaturach, gdyż dzięki temu można zabić zagrażające zdrowiu dziecka roztocza. Pozbądźmy się wątpliwości – bawełna jest odporna na gotowanie, z tej przyczyny to właśnie ona powinna zamieszkać w łóżeczkach dziecinnych (szczegóły na ). Pamiętajmy o prześcieradłach z gumką, dzięki nim sprawniej zaścielimy łózko a przescieradła nie „wędrują” po nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*