Czy dla „pierwszaka” lepiej byłoby nabyć plecak, czy też tornister?

Do najważniejszych akcesoriów, jakie konieczne są młodemu uczniowi na pewno trzeba zaliczać nie tylko długopisy, mazaki, zeszyty czy linijki, lecz także torbę, do której będzie można schować powyższe rzeczy.

asortyment

Autor: Galeco
Źródło: Galeco
I w tym miejscu trzeba się zastanowić, czy bardziej korzystne są dla „pierwszaków” tornistry czy też plecaki. Zdania na ten temat są podzielone, chociaż większa część opiekunów przynajmniej podczas nauczania podstawowego (czyli początkowych trzech klas szkoły podstawowej), sugeruje kupno tornistra. Tutaj nie jest to wcale finał problemów, a raczej ich początek. Należy bowiem określić, czy powinno się nabyć tornister pionowy, poziomy, czy też może owalny.

Szczerze zalecamy ten tekst (http://www.visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/) wszystkim, którzy bezskutecznie szukają materiałów o podobnej tematyce oraz które są tak samo emocjonujące. Kliknij i zobacz.

Kolejna kwestia to to, czy powinien zostać on usztywniony na plecach, czy posiadać wszyty system wentylacyjny. Osoby, które pragną kupić tornister, powinni także zadecydować, czy potomstwo będzie go wykorzystywać przez 3 lata, czy jeszcze dłużej.

dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com
tornister

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo znaczącą sprawą jest to, czy zamierzamy swe dziecko podwozić do szkoły, czy będzie do szkoły dojeżdżać dla przykładu autobusem albo będzie na co dzień nosić go samodzielnie przez całą trasę do i ze szkoły. Sęk w tym, że sprawa nie jest tak błaha, jak mogłoby się wydawać, bowiem w dzisiejszych czasach tornister, a raczej ilość przedmiotów, które w tornistrze muszą dźwigać uczniowie jest tak duża, że ma to niezwykle negatywny wpływ na kręgosłup uczniów.

Teraz kwestia polega na tym, że to nie tylko torby z usztywniaczem są o większej wadze, ale uczniowie muszą nosić także nielekkie rzeczy. Dzieci powinni spożywać drugie śniadanie, dlatego tornister powinien posiadać także oddzielną kieszeń, o której opiekunowie nie powinni zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*