Aranżacja pokoiku dziecięcego

Kiedy otrzymujemy informacje, że zostaniemy rodzicami zaczynamy m.in. myśleć o tym a jaki sposób urządzić pokój dla swojego dziecka. Oczywiście z czasem dziecko dorośnie i znowu będziemy musieli odmienić to, co znajduje się w jego pokoju. Kiedy na początku meble do pokoju dziecięcego to zwłaszcza łóżeczko dziecięce oraz szafka na kosmetyki i ubrania.

pokój dziecka

Autor: JAGA
Źródło: JAGA

Najczęściej wszystko to znajduje się u rodziców w sypialni, bo mamo i tato chcieliby mieć maleństwo przy sobie. Ale z czasem należy urządzić osobny pokój dla maluszka. Początkowo też będzie w nim stało łóżeczko dziecięce, razem z szafką na ubrania i szafką na zabawki. Tu jest ogromna dowolność, bo część rodziców stawia na pudełka na zabawki, a część rodziców na regały. Na pewno będzie też krzesełko i stolik, żeby nasz pociecha mogła sobie przycupnąć i się robić coś przy stoliku. Co ważne oczywiście należy pamiętać też o dobrym dywanie, bo dzieci uwielbiają siadać na podłodze, a lepiej by przez to nie zmarzły. Później przyda się zwykłe łóżko i biurko, gdzie nasze dziecko będzie mogło odrabiać lekcje. Wszystko zmienia się razem z wiekiem. Istotne jest też to czy w danym pokoju będzie mieszkało jedno czy dwójka dzieci, bo to też trzeba brać pod rozwagę osoby urządzające dziecięcy pokoik.

Łóżka dla naszych pociech
Każdy musi mieć odpowiednio dopasowane łóżko. Jest to bardzo ważne zwłaszcza kiedy chodzi o łóżka dla dzieci – sprawdź polecane łóżka dla dzieci. Na szczęście producenci zadbali o to, żeby było można znaleźć odpowiednie dla naszej pociechy łóżko. Znajdowanie łóżka nie jest wcale tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, by pamiętać do jakiego pokoju będziemy wstawiać konkretne łóżko. Bez sensu do niewielkiego pokoju wstawiać dużego łóżka niczym do sypialni. Najsensowniej postawić na pojedyncze łóżko młodzieżowe, które będzie miało osobno stelaż i osobno materac. To sprawi, że będziemy mogli po pewnym czasie zmienić materac. A lepiej kupić trochę większe łóżko, by nie było trzeba co chwila naszemu synowi kupować nowego łóżka. Bo wszyscy wiemy jak nastolatkowie prędko rosną. Należy jednak wziąć pod uwagę to, żeby stelaż był konkretny i by kupić lepszy materac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*